Obserwatorzy

niedziela, 26 czerwca 2016

Kursik na Chabra z foamiranu

Witajcie, 
dziś pokażę i postaram się dokładnie krok po kroku wyjaśnić jak zrobić kwiat chabra z foamiranu.
potrzebne będą:
- foamiran ciemny niebieski,
- foamiran czarny,
- trochę białej farby akrylowej,
- klej na gorąco, 
- żelazko.
i chyba to wszystko....
zaczynajmy w takim razie...
 
Do zrobienia jednego kwiatka wielkości ok 5 cm, potrzebujemy 3 kwadraty 6cm na 6cm. Kwadraty składamy 2 razy i zaokrąglamy brzegi, żeby wyszło nam kółko. 
 Następnie nacinamy kółka tak aby miały 5 płatków i zostawiamy od środka około 0,5 cm.
 Kolejnym etapem jest obcięcie każdego brzegu płatka nożyczkami zygzakami, aby nadać charakterystyczny kształt końcówki płatka.
 Teraz zabieramy się za środek, potrzebujemy czarnego paska 1,5 cm na około 8  cm i drugiego niebieskiego 1,5 cm na około 6,5cm. Paski nacinamy zostawiając od brzegu około 4 milimetry.
Teraz wszystko po kolei przygrzewamy na żelazku nagrzanym w poziomie 2, a następnie rolujemy w palcach płatki i środeczki.
 Płatki rozprostowujemy odrobinę, a następnie na macie do wygniatania wygniatamy środek kwiatka, żeby zrobiło się wgłębienie.

paski środków składamy ze sobą i  zwijamy w rulonik, na końcu sklejamy klejem na gorąco.
Trzy płatki sklejamy ze sobą klejem na gorąco pamiętając, żeby płatki układały się naprzemiennie, na koniec można jeszcze raz wygnieść środek kwiatka, by było łatwiej przykleić środek. Na koniec wklejamy klejem na gorąco środek do kwiatka i delikatnie malujemy gąbeczką na biało końcówki środka. I już jest Nasz Chaberek....


Dziękuję, za odwiedziny, mam nadzieję, że kursik jest czytelny...
pozdrawiam serdecznie....